İmamoğlu, Galatasaray’ı ziyaret etti: Dursun Özbek’e Murat Kurum sorusu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek‘i ziyaret etti. Özbek, “İstanbul için en hayırlısını diliyorum” derken İmamoğlu da şampiyonluk yarışı için, “İyi oynayan kazansın” dedi. Özbek, geçen günlerde basına yansıyan Murat Kurum’la olan fotoğrafı için “Gayri ihtiyari bir hareket, benim söyleyeceğim bir şey yok” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen gün Fenerbahçe’yi ziyaretinin ardından bugün de Galatasaray’ı ziyaret etti.

İmamoğlu, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile bir araya geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleştirdi.

“Başarılar diliyorum”

Görüşmenin ardından iki isim basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Özbek, “Sayın Başkanla ilişkilerimiz gayet iyi. Kendisi yoğun destek verdi Galatasaray’a. 2024’ün ilk yarısı seçimler ve yarışmalarla geçen bir dönem. Belediye seçimleri 31 Mart’ta, ondan sonra şampiyonluk yarışı var. Şampiyonluk yarışı da belediye seçimi kadar vatandaşın ilgisini çekiyor. Mayıs ayında da Galatasaray’ın seçimi var. Bu dönemde İstanbul için en hayırlısını diliyorum, Sayın Başkan’a da başarılar diliyorum” dedi.

“İyi oynayan kazansın”

Ekrem İmamoğlu ise, “Verimli bir sohbetimiz oldu. İstanbul’un çok önemli markaları olan üç büyük kulübümüzle sürekli iletişim içerisinde olduk. İstanbul, dünya markası, Fenerbahçe’yi ziyaret ettiğimde de söyledim. Kulüplerin sportif başarıları bizi çok mutlu ediyor. Bu üç kulübümüz sadece futbol takımı değil, toplumsal yaşam adına özel konumu olan kulüpler. Tabii ki sportif yarışlar var, bazen iğneleyici sohbetler olabiliyor. Bunlar keyifli olduğu sürece hiç sıkıntı yok. Bu sene iki takımımızın yarışı var, inşallah sonucu güzel olur. İyi oynayan kazansın” ifadelerini kullandı.

Kurum sorusu

Özbek, Murat Kurum’la fotoğrafının gündem olmasıyla ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi:

“Sorunun maksadı ve içeriğiyle ilgili başka bir şey söylemek lazım. Benim başkan olduğum dönemde yaklaşık 1,5 seneyi aşkın süredir son derece güzel ilişkiler içerisindeyiz. Galatasaray’ın görüşleri bu yöndedir. Fotoğrafla ilgili, dün Sayın Başkan’ın davetine de gittim. Gayri ihtiyari bir hareket, benim söyleyeceğim bir şey yok.”

Basın açıklamasının ardından Özbek, İmamoğlu’na cumhuriyetin 100’üncü yılı için hazırlanan ve arkasında 34 numara Ekrem İmamoğlu yazan formayı hediye etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x